• Контактирајте не
 • banner
 • banner (2)
 • banner (3)
 • banner (4)
 • За Минпн

 • Добредојдовте во Минпн

  Основана во 2004 година, Quanzhou Minpn Electronic Co, Ltd, специјализирана за дизајн, развој, производство и продажба на автомобилска електроника, вклучително и систем за сензори за паркирање, алармен автомобил, систем за следење на притисокот во гумите на автомобилот, систем за откривање слепи точки на автомобили, приказ на главата нагоре на автомобилот систем, итн. Компанијата зафаќа површина од 6666 м², со површина од 3600 м²; има повеќе од 110 вработени и повеќе од 20 професионални луѓе за истражување и развој, со дизајниран годишен производствен капацитет од 600.000 комплети радарски системи и 300.000 комплети TPMS.

  Избрани производи

  ВЕСТИ

  Quanzhou Minpn Electronic Co., ltd was founded in November 2004 Warmly celebrate the successful listing of Minpin Electronics on the “New Third Board” Front Parking Sensor
 • Зошто има недостаток на чипови?

  1. Кои се автомобилските чипови? Кои се автомобилските чипови? Компонентите за полупроводници колективно се нарекуваат чипови, а автомобилските ...
 • Кинески национален ден - 1 октомври 2021 година

  Кинескиот национален ден е 1 октомври, кој е годишен државен празник што се слави во Народна Република Кина. Денот го означува крајот на дина ...
 • Политика на „Двојна контрола на потрошувачката на енергија“ на кинескиот ГМ

  Почитуван потрошувач: Можеби забележавте дека неодамнешната „двојна контрола на политиката на потрошувачка на енергија на кинеската влада, која има одредени ...
 • English
 • Chinese
 • French
 • German
 • Portuguese
 • Spanish
 • Russian
 • Japanese
 • Korean
 • Arabic
 • Irish
 • Greek
 • Turkish
 • Italian
 • Danish
 • Romanian
 • Indonesian
 • Czech
 • Afrikaans
 • Swedish
 • Polish
 • Basque
 • Catalan
 • Esperanto
 • Hindi
 • Lao
 • Albanian
 • Amharic
 • Armenian
 • Azerbaijani
 • Belarusian
 • Bengali
 • Bosnian
 • Bulgarian
 • Cebuano
 • Chichewa
 • Corsican
 • Croatian
 • Dutch
 • Estonian
 • Filipino
 • Finnish
 • Frisian
 • Galician
 • Georgian
 • Gujarati
 • Haitian
 • Hausa
 • Hawaiian
 • Hebrew
 • Hmong
 • Hungarian
 • Icelandic
 • Igbo
 • Javanese
 • Kannada
 • Kazakh
 • Khmer
 • Kurdish
 • Kyrgyz
 • Latin
 • Latvian
 • Lithuanian
 • Luxembou..
 • Macedonian
 • Malagasy
 • Malay
 • Malayalam
 • Maltese
 • Maori
 • Marathi
 • Mongolian
 • Burmese
 • Nepali
 • Norwegian
 • Pashto
 • Persian
 • Punjabi
 • Serbian
 • Sesotho
 • Sinhala
 • Slovak
 • Slovenian
 • Somali
 • Samoan
 • Scots Gaelic
 • Shona
 • Sindhi
 • Sundanese
 • Swahili
 • Tajik
 • Tamil
 • Telugu
 • Thai
 • Ukrainian
 • Urdu
 • Uzbek
 • Vietnamese
 • Welsh
 • Xhosa
 • Yiddish
 • Yoruba
 • Zulu
 • Kinyarwanda
 • Tatar
 • Oriya
 • Turkmen
 • Uyghur